Powiedz NIE scamerom!

Powiedz NIE scamerom!
31 lipca 2020 Możliwość komentowania Powiedz NIE scamerom! została wyłączona Dla firm - to warto wiedzieć! Bezpieczeństwo, RODO i ochrona danych!, Ogólna admin

Nowy rodzaj telemarketingu?

Uwaga na nowe techniki scamerów (machinacji), stają się teraz telemarketerami i specjalistami od stron www? Liczą na niewiedzę klienta i próbują w rozmowie telefonicznej skutecznie wywołać strach u osoby decyzyjnej!? Jak to działa?

Scamer dzwoni do potencjalnego Klienta z informacją, że np. strona www jest do przejęcia ponieważ jest niezabezpieczona i fatalnie pozycjonuje się w Google, a istniejące wizytówki np. w Mapach Google mogą zostać przejęte.

Klient świadomy odpowiada, że jego strona ma SSL, że kontroluje pozycje w wyszukiwarce i Mapach Google. Telemarketer natychmiast traci połączenie…..

„Spotkaliście się z telefonicznym scamem? Jeśli raport firmy Orion, która dostarcza filtry antyspamowe operatorom komórkowym (między innymi T-Mobile oraz Virgin Mobile), się sprawdzi, będziecie zmuszeni się do niego przyzwyczaić. Szacuje ona, że 44,56% wszystkich połączeń do 2019 roku może być próbą oszustwa.

Firma ogłosiła, że 29,2% połączeń w 2018 roku to scam. Najpopularniejsza metoda oszustw to „dzielenie się otoczeniem”, gdzie numer telefonu oszusta wydaje się mieć ten sam numer kierunkowy, co odbiorcy. Blokowanie scamu jest niezwykle nieskuteczne w przypadku tego typu połączeń, a przy tym niebezpieczne, między innymi dlatego, że usypia czujność potencjalnej ofiary.” – źródło /https://www.tabletowo.pl/

 

Inne źródła:
BENCHMARK 

ORANGE

WIKIPEDIA

Tags
O autorze i jego firmie
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial