Powiedz NIE scamerom! Bądź przygotowany na ich techniki!

Powiedz NIE scamerom! Bądź przygotowany na ich techniki!
31 lipca 2020 Możliwość komentowania Powiedz NIE scamerom! Bądź przygotowany na ich techniki! została wyłączona Dla firm - to warto wiedzieć! Bezpieczeństwo, RODO i ochrona danych!, Ogólna admin

Nowy rodzaj telemarketingu?

Uwaga na nowe techniki scamerów (machinacji), stają się teraz telemarketerami i specjalistami od stron www? Liczą na niewiedzę klienta i próbują w rozmowie telefonicznej skutecznie wywołać strach u osoby decyzyjnej!? Jak to działa?

Scamer dzwoni do potencjalnego Klienta z informacją, że np. strona www jest do przejęcia ponieważ jest niezabezpieczona i fatalnie pozycjonuje się w Google, a istniejące wizytówki np. w Mapach Google mogą zostać przejęte.

Klient świadomy odpowiada, że jego strona ma SSL, że kontroluje pozycje w wyszukiwarce i Mapach Google. Telemarketer natychmiast traci połączenie…..

„Spotkaliście się z telefonicznym scamem? Jeśli raport firmy Orion, która dostarcza filtry antyspamowe operatorom komórkowym (między innymi T-Mobile oraz Virgin Mobile), się sprawdzi, będziecie zmuszeni się do niego przyzwyczaić. Szacuje ona, że 44,56% wszystkich połączeń do 2019 roku może być próbą oszustwa.

Firma ogłosiła, że 29,2% połączeń w 2018 roku to scam. Najpopularniejsza metoda oszustw to „dzielenie się otoczeniem”, gdzie numer telefonu oszusta wydaje się mieć ten sam numer kierunkowy, co odbiorcy. Blokowanie scamu jest niezwykle nieskuteczne w przypadku tego typu połączeń, a przy tym niebezpieczne, między innymi dlatego, że usypia czujność potencjalnej ofiary.” – źródło /https://www.tabletowo.pl/

 

Inne źródła:
BENCHMARK 

ORANGE

WIKIPEDIA

Tags
O autorze i jego firmie
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial