Przedsiębiorca o sobie

Przedsiębiorca o sobie

Warto rozmawiać i dzielić się wiedzą!Przedsiębiorca Andrzej Jan Pluta – tak jestem Przedsiębiorcą!

Od prawie 30 lat lat jestem czynny zawodowo w zagadnieniach i specyfice działań wielu branż gospodarki. Bezsprzecznie zdobyłem wiedzę z doświadczeniem z różnych poziomów prowadzenia marketingu w firmach polskich i zagranicznych. Jestem praktykiem z wykształceniem technicznym. Od 1990 roku we własnym biznesie. Występowałem jako partner międzynarodowych systemów wsparcia biznesu. W latach 1996 -2003 jako Korespondent programów Komisji Europejskiej. Z pewnością uważam siebie za prekursora wdrażania pierwszych domen w Polsce. Jestem zwolennikiem wolnego internetu, rozwiązań dla biznesu opartych o licencję GPL GNU, MiT. Opowiadam się za nowoczesnym marketingiem internetowym opartym na optymalnym zarządzaniu obiegiem informacji i jej automatyzacji w przetwarzaniu.

 

Talent i nauka.

Już od liceum byłem nagradzany w konkursach na najlepszą recytatorską prezentację sceniczną prozy i poezji. To obeznanie ze sztuką komunikacji, sceną i widownią; z doświadczeniem dziennikarskim w pracy z mikrofonem i kamerą/aparatem fotograficznym; pozwala mi na łatwe tworzenie, zarządzanie tekstem, wykonywanie zdjęć, obróbkę obrazu i dźwięku w celach nie tylko biznesowych.

Godne uwagi jest to, że zawodowo spełniam się jako kreator wizerunku firm. Prowadzę i organizuje szkolenia z technik sprzedaży, negocjacji, wizerunku, pozycjonowania, copywritingu i marketingu internetowego. Posiadam wiedzę i doświadczenie w skutecznym wykorzystaniu narzędzi internetowych (m.in. Google i SEO) z uwzględnieniem kampanii w AdWords i mediach społecznościowych (Faceboook, Twitter, Instagram, Linkedin i inne) a przede wszystkim w optymalizacji budżetów reklamowych. Specjalizuję się w narzędziach Map Google oraz usług Google Moja Firma. Jako przewodnik lokalny „AP Optymalizacja” publikuję zdjęcia, wystawiam opinie i wspieram Street View. Pomagam Przedsiębiorcom pozyskiwać klientów z Internetu. Tworzę strategie oraz kampanie marketingowe. Działam na rzecz biznesów posiadających pojedynczą lokalizację, jak i podmiotów z wieloma oddziałami. Wdrażam aplikacje CMS, CRM, ERP. Wspieram budowanie relacji B2B krajowych i zagranicznych. Niewątpliwie ostatnie lata rozwoju postępu technicznego skutkują, że prawie codziennie poświęcam kilka godzin na podnoszenie swojego warsztatu.

Zgodnie z prawem jako Przedsiębiorca prowadzę działalność gospodarczą pod nazwą AP OPTYMALIZACJA Andrzej Pluta z siedzibą w Łodzi w zakresie:

  Optymalizacja

1. Optymalizacja stron serwisów internetowych (przegląd wstępny SEO, audyt strony SEO); po drugie optymalizacja budżetu reklam w wyszukiwarkach internetowych i w mediach społecznościowych; optymalizacja procesu obiegi informacji w firmie.

  Zarządzanie

2. Zarządzanie budżetami reklam – przede wszystkim Ads (Adwords) – inaczej linki sponsorowane, przygotowanie strategii budżetowej i zarządzanie reklamy na Facebooku, Instagramie czy Linkedinie.

  Tworzenie

3. Tworzenie stron w oparciu o CMS (dla dowolnej wybranej branży z uwzględnieniem jej oczekiwań); tworzenie sklepów internetowych oraz wdrażanie zaawansowanych systemów zarządzania treścią z możliwością prowadzenia rejestracji, dyskusji i wymiany informacji na stronie www przez tworzenie zaawansowanych for i galerii.

  Pozycjonowanie

4. Pozycjonowanie – SEO (z pewnością analiza na życzenie wstępna lub pełna, ustawianie fraz i słów kluczowych, zarządzanie metatagami); pozycjonowanie składa się z dynamicznych i statycznych nowych metod SEO na działających i nowo tworzonych stronach www przez przedsiębiorców lub inne organizacje. Działania SEO – (ang. search engine optimization) to z pewnością działania wykonywane w odniesieniu do konkretnej witryny www. Głównie w celu pozyskania i utrzymanie jak najwyższej pozycji w wyszukiwarce. Założeniem jest, aby kluczowe frazy uzyskiwały wysokie pozycje na stronach wyników wyszukiwania w wyszukiwarce Google. W ramach pozycjonowania prowadzona jest optymalizacja kodu źródłowego danej witryny.

  Analityka

5. Analityka działań pozycjonujących – narzędzia które powinien używać przedsiębiorca (pełne wykorzystywanie narzędzi internetowych w tym tych z Google, szkolenia z ich obsługi); uwzględnia się też w analityce dane pozyskane z analizy wizerunkowej firmy lub danego projektu w internecie.

  Budowanie

6. Budowanie wizerunku i poleceń za pomocą Internetu (jeszcze bardziej marketing, pozyskiwanie, kreowanie, polecanie); działania polecające linków zwrotnych do strony i podstron oraz nacisk na szerokie udostępnianie treści (sharing).

  Pozyskiwanie

7. Pozyskiwanie Klientów za pomocą narzędzi internetowych (głownie leadów i przez kierowanie działań marketingowych do klientów b2b); tworzenie stron tzw. „Lead pages” itd.

  Copywriting

8. Copywriting – content manager (tworzenie unikalnej treści postów, artykułów, prowadzenie bloga/fanpage, zarządzanie treścią na dowolnej stronie),

  Obrazowanie

9. Zdjęcia, nagrania video – niewątpliwie chodzi o reklamy, wywiady i reportaże; również wykorzystywanie do budowy stron www, pisania postów w mediach społecznościowych, przygotowania okładek, biuletynów i bilbordów itp.,

  Szkolenia

10. Szkolenia na bazie 25-letniego doświadczenia z: optymalizacji marketingu internetowego, optymalizacji budżetu reklam w Internecie, zarządzania sprzedażą w internecie, obsługi Klienta indywidualnego i biznesowego, wdrożeń aplikacji i narzędzi internetowych, technik prowadzenia kampanii reklamowych, itp.

  Analiza

11. Weryfikacja, analiza, wspieranie strategii zarządczych i ochrony danych (przede wszystkim wdrożenie RODO na stronie www i w firmie, dostosowanie strategii marketingowej, całego marketingu w firmie do nowych standardów),

  Wdrożenia

12. Wdrożenie aplikacji CRM na serwerach współdzielnych (oczywiście CMS, dlatego szkolenia z obsługi zarządzania CMS czy CRM).

Reasumując, w skrócie o mnie: „Praktyk i doradca biznesowy. Wdrożeniowiec IT. Web master. Pozycjoner – SEO. Influencer. Analityk procesów zarządczych. Copywriter, wizjoner i publicysta.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial