Przedsiębiorca o sobie

Przedsiębiorca o sobie

Andrzej Jan Pluta – tak jestem Przedsiębiorcą!

Od prawie 30 lat lat czynnym zawodowo przedsiębiorcą wyspecjalizowanym w zagadnieniach i specyfice działań wielu branż gospodarki. Bezsprzecznie zdobyłem wiedzę popartą doświadczeniem z różnych poziomów prowadzenia marketingu w firmach polskich i zagranicznych. Jestem praktykiem z wykształceniem technicznym. Od 1990 roku we własnym biznesie. Występowałem jako partner międzynarodowych systemów wsparcia biznesu. W latach 1996 -2003 byłem Korespondentem programów Komisji Europejskiej. Z pewnością uważam siebie za prekursora wdrażania pierwszych domen w Polsce. Jestem zwolennikiem wolnego internetu, rozwiązań dla biznesu opartych o otwarte licencje m.in. GPL GNU, MiT. Opowiadam się za nowoczesnym marketingiem internetowym polegającym na optymalizacji zarządzania obiegu informacji i automatyzacji przy jej przetwarzaniu.

 

Talent i nauka.

Już od liceum byłem nagradzany w konkursach na najlepszą recytatorską prezentację sceniczną prozy i poezji. To obeznanie ze sztuką komunikacji, sceną i widownią; z doświadczeniem dziennikarskim w pracy z mikrofonem i kamerą/aparatem fotograficznym; pozwala mi na łatwe tworzenie, zarządzanie tekstem, wykonywanie zdjęć, obróbkę obrazu i dźwięku w celach nie tylko biznesowych.

Godne uwagi jest to, że zawodowo spełniam się jako kreator wizerunku firm. Prowadzę i organizuje szkolenia z technik sprzedaży, negocjacji, wizerunku, pozycjonowania, copywritingu i marketingu internetowego. Posiadam wiedzę i doświadczenie w skutecznym wykorzystaniu narzędzi internetowych (m.in. Google i SEO) z uwzględnieniem kampanii w AdWords i mediach społecznościowych (Faceboook, Instagram, Linkedin, TikTok i inne) a przede wszystkim w optymalizacji budżetów reklamowych. Specjalizuję się w narzędziach Map Google oraz usług Google Moja Firma. Jako przewodnik lokalny „AP Optymalizacja” publikuję zdjęcia, wystawiam opinie i wspieram Street View. Pomagam Przedsiębiorcom pozyskiwać klientów z Internetu. Wspieram lokalną i polską przedsiębiorczość. Tworzę strategie oraz kampanie marketingowe. Działam na rzecz biznesów posiadających pojedynczą lokalizację, jak i podmiotów z wieloma oddziałami. Wdrażam aplikacje CMS, CRM, ERP. Wspieram budowanie relacji B2B krajowych i zagranicznych. Niewątpliwie ostatnie lata rozwoju postępu technicznego skutkują, że prawie codziennie poświęcam kilka godzin na podnoszenie swojego warsztatu.

Badź widoczny w Google Maps.

Prowadzę działalność gospodarczą pod nazwą AP OPTYMALIZACJA Andrzej Pluta z siedzibą w Łodzi w zakresie:

  Optymalizacja

1. Optymalizacja: stron serwisów internetowych (przegląd wstępny SEO, audyt SEO dla strony); budżetu reklam w wyszukiwarkach internetowych i w mediach społecznościowych; procesu biznesowego np. obiegu informacji w firmie.

  Zarządzanie

2. Zarządzanie procesem biznesowym w firmie np. określonym projektem lub budżetami reklam np. Ads (Adwords) – tzw. linki sponsorowane; zarządzanie reklamami w Internecie; zarządzanie firmową komórką marketingową.

  Tworzenie

3. Tworzenie stron w oparciu o CMS (dla dowolnej wybranej branży z uwzględnieniem jej oczekiwań); tworzenie sklepów internetowych oraz wdrażanie zaawansowanych systemów zarządzania treścią (CMS).

  Pozycjonowanie

4. Pozycjonowanie – SEO (ustawianie fraz i słów kluczowych – metatagai); pozycjonowanie polega na stosowaniu dynamicznych i statycznych nowych metod SEO na działające i nowo tworzone strony www. Działania SEO – (ang. search engine optimization) podejmowane są w celu pozyskania i utrzymania jak najwyższej pozycji w wyszukiwarce. Założeniem jest, aby kluczowe frazy uzyskiwały wysokie pozycje na stronach wyników wyszukiwania w wyszukiwarce Google. W ramach pozycjonowania prowadzona jest optymalizacja kodu źródłowego danej witryny.

  Analityka

5. Analityka działań pozycjonujących – jak np. skuteczność narzędzi pozycjonujących, które powinien używać przedsiębiorca (pełne wykorzystywanie narzędzi internetowych w tym tych z Google); uwzględnia się też w analityce dane pozyskane z analizy wizerunkowej firmy lub danego projektu promocyjno-reklamowego w Internecie.

  Budowanie

6. Budowanie wizerunku i poleceń za pomocą Internetu (marketing, pozyskiwanie, kreowanie, polecanie); działania polecające do linków zwrotnych do strony i podstron oraz nacisk na szerokie udostępnianie treści (sharing).

  Pozyskiwanie

7. Pozyskiwanie Klientów za pomocą narzędzi internetowych (głownie prospektów przez kierowanie działań marketingowych do klientów b2b); tworzenie stron tzw. „Lead pages” itd..

  Copywriting

8. Copywriting – content manager (tworzenie unikalnej treści postów, artykułów, prowadzenie bloga/fanpage, tworzenie treści (HQC) na dowolnej stronie).

  Obrazowanie

9. Zdjęcia, nagrania video do reklam, wykorzystywanie do budowy stron www, obrazy i infografiki do postów w mediach społecznościowych, przygotowania okładek, biuletynów i bilbordów itp., wywiady i reportaże.

  Szkolenia

10. Szkolenia (na bazie 25-letniego doświadczenia) z: optymalizacji marketingu internetowego, optymalizacji budżetu reklam w Internecie, zarządzania sprzedażą w internecie, obsługi Klienta indywidualnego i biznesowego, wdrożeń aplikacji i narzędzi internetowych, technik prowadzenia kampanii reklamowych, prowadzenia „Burzy Mózgów” w oparciu o własną unikalną technikę m.in. w poszukiwaniu nisz inwestycyjnych i rynkowych, itp.

Poszukiwanie nisz inwestycyjnych i rynkowych. Burza mózgów.

  Analiza

11. Weryfikacja, analiza, wspieranie strategii zarządczych i ochrony danych (przede wszystkim wdrożenie RODO na stronie www i w firmie, dostosowanie strategii marketingowej, całego marketingu w firmie do nowych standardów).

  Wdrożenia

12. Wdrożenie aplikacji CRM/ERP oraz wsparcie z obsługi i zarządzania.

Reasumując, w skrócie o mnie: „Praktyk i doradca biznesowy. Wdrożeniowiec IT. Web master. Pozycjoner – SEO. Analityk procesów zarządczych. Copywriter, wizjoner i publicysta. Fotograf i Przewodnik Lokalny Google.

PORTFOLIO
Wybrane realizacje i działania wspierające marketing internetowy

  • Wybrane
  • Grafika do Mediów Społecznościowych, promocyjna i reklamowa (w tym zdjęcia i video)
  • Przykłady wdrożonych stron internetowych
  • Wsparcie marketingowe i wizerunkowe
  • Copywriting, Social Media, SEO i GOOGLE

Praca z kamerą w terenie

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial